Header Ads

Chinx dhe Dafina Zeqiri - Wake up - Debutimi ne tregun amerikan


Dafina Zeqiri ka debutuar ne tregun amerikan kete jave me kengen "Wake Up" te Chinx, nje rreper i njohur ne skenen e Nju Jorkut. Kenga gjithashtu eshte transmetuar nga radio Hot97, duke shenuar keshtu nje tjeter sukses per kengetaren nga Kosova. "Wake Up" eshte nje kenge e bukur, merita per te cilen i shkon kryesisht vokaleve te Dafines, e cila ne kete kenge interpreton komplet ndryshe nga c'jemi  mesuar ta degjojme ne kenget e tjera dhe funksionon me se miri. Kur them une menaxhim/ndryshim...nejse. Sinqerisht interpretimi i saj ketu eshte perfekt dhe nese vazhdon keshtu i ka shancet e hapura dhe per tregun amerikan gje qe ja uroj. Suksese! ne lajme te tjera rreth Dafines. Me daten nje dhjetor ajo publikon videon e kenges "Time Out". 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.