Header Ads

Enrika Derza ne finalen e The Voice of Switzerland


Pas proves ne The Voice of Albania ku u kualifikua deri ne finale, tani 17 vjecarja Enrika Derza, ka vendosur te provoje fatin e saj ne te njejtin format televiziv, por ne Zvicer me shpresen per te siguruar nje kontrate muzikore. Nese fillimi i mbare eshte gjysma e punes, duket se Enrika mund te ja arrij qellimit, pasi tashme eshte perzgjedhur ne audicione nga  Marc Sway per te vazhduar ne raundin e dyte seleksionues. Me poshte ne po ju sjellim videon prezantuese dhe videon e audicionit te Enrikes, e cila duket e ndrojtur (dicka tipike per nje 17 vjecare ne nje program te tille aq me teper jashte vendit), por me nje vokal te fuqishem e premtues, qe me pak pune mund ti siguroj finalen. Suksese Erika! Gjithashtu shqiptaret e Zvicres, mos harroni ta mbeshtesni duke e votuar ne cdo raund!!! No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.