Header Ads

Erza Muqoli sjell versionin me te mire te "Hello" nga AdeleOk ok e dime qe eshte bere boze kjo kenge dhe e kane kenduar ne 101 versione cdo artist me mikrofon ne te katerta anet e globit, por...neve na pelqeu shume interpretimi i Erzes dhe vendosem ta postonim. Ajo e kendon shume lirshem, kap cdo note me harmonine dhe tonin e duhur pa lekundje.  Imagjinoni qe eshte vetem 10 vjece dhe e kendon sikur po ha buke me djathe lol Nderkohe qe keto tonat kur kendojne shtrydhen, mblidhen, sforcohen, ju dalin damaret sikur po bejne magji lolololol. Me ka impresionuar shume. "Hello" eshte nje kenge ne dukje shume e lehte per tu kenduar, por sic e shikoni dhe nga interpretimi i vajzes tjeter...ncuq nuk o. 

Ps. Se nuk rri dot une. Po kjo Adele, mire i ra telefonit nje here, mire ja dhe dy here. Po ja dhe dhjete here. Po kur vajti numri 30-40-50 ...me termend e ka kjo? Nuk e kuptoi qe nuk do burri botes moj nuk do manjakeeeeeeee. Jo dhe ma ben kenge thote te telefonova 1000 here. Qyqjaaaaa mos te rente ndonje si puna e kesaj se ta shpertheu 6s. Megjithese kjo ish me Nokia. Ku pyet Nokia. Tung nga ana matane. Po ca bon matane mi t'hongert mortja, a nuk vjen dot ketu e me fol si njeri po me uleret Helljoooo Helljoooo! A keto anglezkat keto duan dru re jalla! 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.