Header Ads

Videokenge te reja nga Stanaj,Butrinti, Elvana, Ledri, Samanta, Ardian dhe Genta
Ky fundmuaj ka sjelle ne tregun muzikor nje sere krijimesh nga artistet me te njohur shqiptare. Ja me populloret prej tyre dhe ne nje a dy rreshta vlersimet tona. Stanaj - Ain't Love Strange
Kenga fiksim, videoja shume limonate. Regjizori duhet te kete lexuar shume libra "Harlequin".Ledri Vula - A jena mire 
Hmmmm kinematografisht videoja shume cool, si ide...ide s'ka. Kenga eshte ok per nje rreper fillestar, por jo per Ledrin. 


Elvana Gjata dhe Capital T, 2Po2 - Lejla 
Ritmi fantastik, kenga e mbingarkuar me tre interpretues. Pjesa e seicilit mund te behen kenge me vete dhe te rezultoj hit me i madh. Videoja e thjeshte dhe ideja toke+ajer+det me e bukur dhe me e madhe se realizimi.


Genta Ismajli dhe Muma - Squat Baby 
Duke lene menjane se e ka kopjur apo jo kengen, "Squat Baby" eshte cool. Videoja eshte e tera floket e atij balerinit lol. Do ish mire e gjithe videoja te kish qene Genta dhe balerini duke kercyer, sepse pjeset e tjera bien ne kontrast dhe cilesi.


Samanta - Si ai
As keq as mire, thjesht vaket. Dicka e perseritur si kenga si videoja si teksti. 


Ardian Bujupi dhe Dalool - E embel 
Nje version me i dobet i hitit "Na jena njo"


Butrint Imeri dhe Elinel - Papa 
Butrinti duhet te kuptoj qe nuk ka nevoje per bashkepunime dhe se eshte me i mire vetem. Pjesa e Elinel ne kete kenge eshte komplet ne kundravajtje, perndryshe kenga do ishte e kendshme. Videoja ok. 
No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.