Header Ads

Arilena Ara nje tjeter shqiptare drejt suksesit boterorTani....ne kemi inat te themi qe ju thame por ...kur e kemi thene e kemi thene, perse mos ta permendim? Ne dhjetor, ne publikuam te paret ketu ne Albaniac, versionin remiks te kenges "Nentori" nga Arilena Ara. Remiksi ishte punuar nga Dj Bess dhe ne treguam qe ky remiks na pelqeu shume shume shume. (LEXO SHKRIMIN KETU) Rreth kater muaj me vone ky remiks ka marre mbi 145.000 klikime ne Soundcloud dhe po gjen sukses ne Shazam. Kenga eshte pozicionuar ne vendet e para ne te pakten kater shtete Rusi,Bullgari,Rumani, Kazakistan dhe momentalisht renditet ne vendin e 68 ne klasifikimin boteror te kengeve me te degjuara ne Shazam Top100!!!Kur themi ne nuk eshte lajm po nuk qe ne Albaniac...nuk na besoni. Na! lol 

Persa i perket Arilenes. Ja disa keshilla per te mjelur gjithe suksesin e ketij momenti. 

1- Falendero Dj Bessin 
2- Gjej nje menaxher te mire
3- Bej urgjentish nje video per "Nentori" (Dj Bess Remiks )
4- Hidh kengen remiks ne iTunes, shperndaje ne albumet verore dance
5- Hiq ato fotot feminore e gjasme fotozhonike nga Facebook. Mund te na falenderosh pas nje viti. 
6- Kjo formule muzikore, po funksionon. Mos ju ndaj. 
7- Nis demon ne shtepite diskografike europiane. No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.