Header Ads

Kengetaret shqiptare me 29 korrik "pushtojne" RusineOk...E kam vdekjeeeee ta perdor fjalen "pushtojne" qe e gjen ne cdo titull shkrimi ne lajmet e faqeve online, gazetave e tv POR...dhe eshte nje POR shume e madhe, kete here nuk kisha c'te beja. Me te vertete kengetaret shqiptare po "pushtojne" Rusine. Muzika shqiptare ka kohe qe preferohet ne Rusi, fale kengeve ritmike e hiteve dance, por me daten 29 korrik do te jete e para here qe kater kengetare shqiptare do te ngjiten ne skenen e eventit me te madh veror ne Rusi. Behet fjale per "Europa Plus Live" nje koncert qe mbahet ne Moske ku midis artisteve me te njohur rus dhe artisteve nga Suedia, Gjermania, Rumania, Ukraina etj,  jane ftuar te kendojne dhe Dua Lipa, Bebe Rexha, Era Istrefi dhe Arilena Ara. Kater kengetare shqiptare! Dhe ju thoni nuk na duan ruset! Arti ndryshon njerzit, e aq sa kane bere artistet shqiptare per vendin tone ne keto dekada, nuk ka per ta bere kurre politika qe vetem rremuje sjell. Nje bravo per keto vajza, qe pergjate ndertimit te karrieres se tyre, ndihmojne te ndertojne dhe reputacionin e vendit tone ne bote. Per shume vende te tjera ndoshta nuk eshte e rendesishme, por ne kaq jemi dhe kemi nevoje per cdo gje pozitive. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.