Header Ads

Arilena Ara - I'm Sorry (Nentori) versioni ne anglisht - degjoje ketu

Arilena Ara


Remiksi i "Nentori" te Arilena Ares nga Bess, sic ju kemi treguar dhe me pare po njeh sukses ne vendet e Ballkanit dhe Europes lindore me pozicionim te pare ne Shazam te Rusise, Greqise, Rumanise etj. E ftuar ne Rumani per koncerte, gjate nje promovimi televiziv, kengetarja ka kenduar dhe versionin anglisht te kenges, i cili eshte pershtatur me titullin "I'm Sorry". Nderkohe permbajtja e tekstit pak a shume ka mbetur po e njejta. Versioni ne anglisht eshte i njejte me ate ne shqip dhe muzikalisht. Sa here qe publikohet versioni ne anglisht i nje kenge shqip, lexoj komente "Me mire shqip, perse e beri anglisht!" Eshte proces pune. Do behet dhe ne anglisht per te patur shitje kenga dhe per publikun qe s'di shqip. S'ka ndonje cudi te madhe. Nese kenga do kishte ukses ne Ameriken e jugut dhe spanjisht do ishte bere. Qellimi eshte qe te kete nje promovim sa me boteror, degjuesi pastaj mund te zgjedhi ke version te doje. Ngelen te gjithe duke u ankuar per cdo gje. E kuptoj kur versioni i ri ESHTE per tu ankuar, po jo per cdo kenge, e jo ne kete rast. U bene te gjithe profesioniste. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.