Header Ads

TOP10 Videokenget e 2017 sipas Albaniac


Mozzik


Si per cdo vit dhe kete here ne kemi bere perzgjedhjen e 10 videokengeve me te preferuara nga Albaniac pergjate vitit 2017. Teksti, ritmi, cilesia dhe prurja bashkohore e ketyre videokengeve kane qene elementet qe na kane bere ti perzgjedhim per kete renditje. E teksa ka kenge dhe me popullore ne treg - fale nje promovimi me te mire - ne besojme se po te kishin te njejtin  reklamim ne media, disa prej kengeve te meposhtme do ishin akoma me te suksesshme. TOP10 kete vit eshte nje pasqyre e pergjithme e nivelit te muzikes shqiptare e cila ne te vertete eshte shume bashkohore dhe cilesore, cka e ka treguar dhe suksesi i saj neper bote. Fatkeqsisht, keta artiste te talentuar lihen menjane festivale, stacioneve muzikore, radiove etj, te cilat gjedhin te ndjekin trendet e momentit, ne vend qe te jene "edukuese" dhe vendosese te trendeve muzikore ne vend. 

10- NRG Band - Thirrem 9- Oborri - Gjuj me drite 


8- Dren Abazi dhe ZZO - Kur je me mu 


7- Ledri Vula - U harrum 


6- Blake - Gasoline 5- Mixey dhe Capital T - Hatixhe4- Besa dhe Elinel - Mos m'le me ra3- Arilena Ara - Nentori (Bess Remix)


2- Ronela Hajati - Mos ik 1- Mozzik - Kuks 

Mozzik meriton vendin e pare me "Kuks" e cila eshte nje kenge fantastike me nje video po aq cool. Teksa shumica e rrepereve sot jane pre e nje ritmi te mire dhe riperseritjeve te frazave te ndryshme, Mozzik arrin qe nepermjet rrepimit te tij jo vetem te bej kengen te suksesshme por dhe te fitoj mbi ritmin. Rrepimi i tij eshte kaq i sakte dhe i forte saqe muzika ne kete kenge del dytesore. E persa i perket pjeses se dyte te kenges...thjesht perfekte! Videokenga "Kuks" eshte nje prej krijimet me te vecanta te dekades se fundit qe i pershtatet ne menyre perfekte Mozzikut dhe personalitetit te tij. 
Na vjen mire qe Mozzik ka arritur suksesin e merituar, nje rreper te cilin ne e kemi mbeshtetur ne Albaniac qe prej kohes kur rreponte mbi ritmet e Macklemore e deri tash ne vend te pare te Top10 2017. 


No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.