Header Ads

Gati per 11 majin?

Nuk e dime se cfare kuptimi figurativ apo jo, ka data 11 maj, por dime qe kete te premte tre prej kengetareve me te suksesshem me origjine shqiptare ne bote do te publikojne kenget e tyre te reja. Besojme kaq mjafton per ta shenuar kete date ne kalendar, te pakten persa i perket aspektit muzikor. Gashi  do te sjelle kengen "Blame It On The Bag" te cilen ai e pershkruan si kengen me te rendesishme te vitit dhe nje prej kengeve me te mira te repertorit te tij. Kjo kenge i paraprin albumit te ri "Stairs2" qe Gashi pritet te publikoj kete vit. 


Rita Ora do te sjelle kengen "Girls" nje bashkepunim me Bebe Rexha, Cardi B dhe Charli XCX. Dje ne Nju Jork, Rita ka kryer dhe disa pjese te xhirimeve per videon e kenges me Cardi B, pas pjesmarrjes ne Met Gala. Me kete kenge ajo shpreson ti rikthehet suksesit ne tregun muzikor amerikan.


 

Stanaj do te sjelle kengen "Dirty Mind" ne bashkepunim me Ty Dolla $ign. Kjo eshte kenga e pare qe Stanaj hedh ne treg kete vit. Kengetari i cili ka qendruar disi ne "heshtje" kohet e fundit, i eshte rikthyer rrjeteve sociale, ku ka treguar se ka qene i angazhuar ne studio dhe se pritet te sjelle shume krijime te reja muzikore kete vit.  

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.