Header Ads

Ardian Bujupi ne hitparejdin gjerman me nje kenge ne shqipArdian Bujupi e ka pare emrin e tij te rradhitet ne "Offizielle Deutsche Charts" dhe me pare, por kete here fakti qe ai rradhitet me nje kenge teresisht ne gjuhen shqipe, e ben dhe me special.
Bejme fjale per kengen e tij te fundit "Cika, Cika" nje bashkepunim me Xhensila Myrtezaj, e cila ka arritur te debutoje ne vendin e 90 te Hitparejdit zyrtar gjerman (kete jave ne #95) . Kenga ka pas nje sukses rajonal te madh duke arritur te mbledhe 18 milion klikime brenda tre javeve, cka e ka klasifikuar si nje prej videove muzikore me te shikuara ne YouTube ne  Ballkan dhe Europen qendrore. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.