Header Ads

Korab Shaqiri - Dashurine ta jap hua


OK! Ja nje ide per Korabin...Po sikur te kendoj nje here nje kenge te dikujt tjeter? Dmth nje kenge qe dikush tjeter ta kete shkruar e kompozuar per te. Kete e them pasi, teksa ne fillim dukej kendshem, tani duket sikur ka rene ne nje monotoni ritmesh e tekstesh nga te cilat s'po del dot. Ja psh cfare kengesh mund te kendoj...duke sjelle keshtu dicka te re ne muziken shqip dhe qe ju garantoj se do kete sukses - nese punohet ashtu sic duhet. Si thoni?


1 comment:

  1. Elbino, komenti per Korab Shaqirin eshte "spot on". .. ky djalosh mund te behet dhe doktor i muzikes por nuk del dot nga monotonia. Dicka me moderne i nevojitet urgjentisht dhe ate nga dikush tjeter.

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.