Header Ads

Saimir Pirgu jep 7 shfaqje ne MET te Nju Jorkut


Ajjjjjj! I gezuar per kete lajm! Atehere...tenori shqiptar Saimir Pirgu do te japi shtate shfaqje ne periudhen mars-prill ne "The Metropolitan Opera" te Nju Jorkut. Behet fjale per "La Traviata", ne trupen interpretuese te se ciles bejne pjese dhe Diana Damrau e Placido Domingo!!! Shfaqja e pare mbahet me 14 mars dhe jeni ende ne kohe per te gjetur nje apo dy bileta, pasi gati 90% jane shitur, pavarsisht cmimeve $130+.

Ps. Ne deri ne keto momente kemi vendosur te shkojme, por do Zoti s'na del ndonje plan tjeter se rremuje jemi ne.

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.