Header Ads

Konkursi i bukurise Miss Universe tregon anen e shemtuar


Duke qene se Kosova dhe Shqiperia nuk do jene pjesmarrse ne Miss Universe kete vit, pritej te pakten nje fare lajmi ne faqen zyrtare te ketij eventi ama hic ncuq nada fare fare nuk u ndjene dhe kjo eshte per te ardhur keq. Te dy shtetet jane prezantuar me se miri pothuajse ne cdo pjesmarrje duke dale ne 15 e me te mirave gati cdo vit, e qe ti mungojne finales, eshte dicka qe nuk mund ti shpetoj dot fansave dhe shikuesve te spektaklit. Po si gjiithmone parja boten rrotullon e rrotullon e robt bejne sikur nuk marrin vesh. SE PARI pavarsisht cdo lloj justifikimi, kur NJE SHTET merr pjese ne nje konkurs mbarekombetar dhe kerkon te drejtat organizatore dhe televizive te ketij konkursi DUHET te pranoj ne konkurim pa kushte cdo shtet tjeter pjesmarres. Kete rregull e ka Eurovision i cili e ka vene dhe ne fuqi kur ka pasur probleme me njohjen e Izraelit nga disa vende arabe te Mesdheut, te cilat i ka perjashtuar nga konkurimi per thyerje te ketij rregulli. Po mire, eja Rusia, po kur neser te fitoj Spanja apo Brazili apo Serbia WTF prape po ky muhabet? Eshte e turpshme qe idiotelliqe e shemtiresira te tilla behen pjese e nje konkursi qe supozohet te shpalosi bukurine e universit. SE DYTI: Nuk eshte vetem problemi i Kosoves dhe Shqiperise. Rusia ka ndaluar me ligj homoseksualitetin e duke pasur parasysh se nje pjese e mire e stilisteve, trajnereve, grimistave ne kete event jane homoseksual a nuk do ishte e arsyeshme qe Miss Universe ti thoshte jo organizimit te spektaklit ne Rusi? Ama parja boten rrotullon e rrotullon dhe...Putaneska merr cfare Putaneska kerkon.

Nuk eshte aspak e rendesishme nese shqiptaret marrin pjese ne Miss Universe apo jo, se as nuk shton as nuk heq, por kur asaj pesces finale ti bejne pyetje, te pakten te mos thoje qe endrra e saj eshte per PAQE NE BOTE po per PARE NE BOTE.  

Ps. As Mali i zi nuk do jete pjesmarres ne kete spektakel pasi fituesja e Miss Montenegro nuk kishte mbushur moshen legale per tu perfaqsuar ne kete event. U pikaaa po keta nuk ja pane certifikaten lol. Lloj-lloj problemesh kane njerzit lmao

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.