Header Ads

Dua Lipa - Be The One - Shiko videon ketu!


Hmmm...Rita Ora ben mire, te mbaj shenime, te pakten ne aspektin muzikor.  Teksa Bebe Rexha dhe Dua Lipa po arrijne suksesin muzikor, Rita muzikalisht eshte ne nje territor te ftohte, pavarsisht suksesit ne tv, mode e film. Kjo ndodh, sepse duket qarte qe Dua dhe Bebe (Te dyja me Warner Bros.) e dine se cfare kerkojne ne muzike dhe e imponojne kete, ndersa Rita ndryshe nga fillimet e saj duket sikur po shkon me "rrymen". Nejse...

FIKSIM DUA! Me nje menaxhim te mire, ajo ka per ta bere per vete Ameriken (se shpejti do ta shikoni ne disa revista). Zeri i saj shume i vecante, i ngrohte dhe i forte ne te njejten kohe e ben te spikase nga kengetaret e tjera te momentit. Bukuria e saj te ben per vete e stili ne veshje rrumbullakos percaktimin e saj ne nje hipster te vertete, Kenget e saj te reja si "New Love" dhe "Be The One" (Ndiqe me poshte) jane jo thjesht perfekte per degjuesin por dhe te realizuara shume mire artistikisht duke e bere te vlersuar Duan, si nga publiku dhe nga muzikantet.
Nese gjerat vazhdojne ne kete ritem, jeni duke pare lindjen e nje ylli te ri. Nuk e them kete se eshte shqiptare, por sepse te gjitha elementet dhe karakteristikat jane aty. Nese shfrytezohen tamam ... yep! Keshilla ime e vetme; gjej nje menaxher shuuuuume te mire. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.