Header Ads

Kenga e re e Bebe Rexha me Florida Georgia LineGrupi Florida Georgia Line jane nje dyshe muzikore amerikane mjaft e njohur ne skenen e muzikes kantri (country) te cilet se fundmi disa here kane tentuar suksesshem dhe skenen e muzikes pop. Bashkepunimet e tyre me te fundit me The Chainsmokers, Jason Derulo e Backstreet Boys kane arritur majat e hitparejdeve amerikane si dhe ju kane siguruar cmime si psh Billboard Music Awards 2017 per Top Country Song. Kete muaj, nje prej pjestareve te FGL, Brian Kelly ka konfirmuar se ka pasur nje bashkepunim midis tyre dhe Bebe Rexha. Kenga titullohet "Meant to Be" dhe mendohet se do te jete ne pjesen e dyte te EP "All Your Fault" te Bebe. E pyetur nga fansat se perse Bebe ka bere kaq shume duete, ajo eshte pergjigjur se eshte thjeshte nje zgjedhje/preference e saja. Cilado qofte arsyeja, Bebe po tregon se mund te pershtatet shume mire ne cdo gjini muzikore. Pasi ka rezultuar e suksesshme ne rrok, pop,dance, elektronike,r&b dhe hip-hop ne jemi te sigurte qe nuk do te ndodhi ndryshe as ne kete bashkepunim kantri. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.