Header Ads

Dhe Ledri per tregun nderkombetar?Nese keni degjuar kengen e fundit "TTZ" te Ledri Vules, do te keni vene re se ndryshe nga heret e tjera, teksti i kenges permban shume fjale anglisht. Jo se ne te shkuaren Ledri nuk e ka bere kete gje, por ne "TTZ" kombinimi i fjaleve anglisht dhe shqip eshte aq i dukshem sa te krijohet ideja e nje zhargoni te ri anglo-shqiptar. Kjo na sjell pak a shume ne mendje "formulen" e perdorur ne "BonBon" te Era Istrefit, kenge e cila i solli asaj nje sukses mbarekombetar dhe po na ben te mendojme se dhe Ledri po hedh hapat e para per te njejtin treg. Fakti qe dhe ai eshte pjese e Neser L.L.C si dhe vizitat e shpeshta ne Amerike pergjate vitit te fundit e mbeshtesin me teper kete dyshim. Me e udhes do kish qene qe ne vend te Montanes te ish Ledri perkrah Eres ne "No I Love Yous", cka do sillte jo vetem nje version me interesant por do i jepte udhe dhe karrieres se tij jashte vendit, si dhe do ishte ne interes te Neser, per te patur dy artiste ne tregun nderkombetar. Nese ky dyshim i yne eshte me vend, mendojme se me kengen e duhur Ledri do te gjej sukses, plus qe profesionalisht eshte ne formen e tij me te mire.  Si te thuash, nese do kish nje moment te duhur per te tentuar, per te - ky eshte momenti. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.