Header Ads

O Kush jane "ATA" a ma thote kush...se vec ne i gjetsha!Shqipe kemi nje problem! Kudo neper tekstet e kengeve, intervista, shkrime, programe e debate televizive po degjojme te flitet per ...ATA! Sipas artisteve, gazetareve, drejtuesve televiziv, opinionisteve, ATA jane nje grup i papercaktuar njerzish te cilet urrejne, kane inat, jane negativ, jashte normales e qe ne te gjitha rastet keta ATA jane thjesht planprishes. Ti ke sukses...por ATA per kete te kane inat. Ti diskuton per ndikimin negativ te muzikes, modes, televizionit etj, dhe fajin e kane ATA. Ti nuk vlersohesh me cmim dhe fajin per kete e kane ATA etj etj. Po kush jane ATA me qe i hengert! Kush jane ATA, qe keta i njohin dhe nuk na e tregojne qe te ruhemi dhe neve? Na e thoni dhe ne anglisht po  e patet me kollaj, se kuptojme, A ka ndonje AI apo AJO ne ATA qe ta kemi si reference e ti qendrojme larg se na marrin ne sysh? Apo jane ATA thjesht nje grup inegzistent njerzish te cileve ju hidhet ne fytyre cdo justifikim egoistik per te mbuluar deshtimet personale apo moguximin per ti vene emrin "fajtorit" te vertete? Ndoshta ATA egzistojne dhe per ti shtuar pak drame debatit e melodise, por duke fajsuar ATA a zgjidhet gje?  Sa mire ishte kur kendohej vetem per AI dhe AJO qe e tradhetonte, e dashuronte, e ngacmonte, por...ne kenge, se skena dhe jeta personaaaalleeee jane te ndara. U mesuam ne me AI dhe AJO, aman mos na beni te mesohemi dhe me ATA/ATO se po na dukeni si Don Kishoti, tre ore diskutim me mullinjte e eres. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.