Header Ads

Kater artiste shqiptare nominuar ne MTV EMA!Kete vit MTV EMA jo vetem qe drejtohet per te dytin vit rradhazi nga nje kengetare shqiptare (vjet Bebe Rexha kete vit Rita Ora e cila dhe do performoj) por, shenon dhe numrin me te madh te kengetareve shqiptare nominuar per keto cmime. Ne nje numer rekord prej kater kengetaresh dhe 7 nominimesh, talentet shqiptare provojne se kur vjen tek muzika shqiptaret e bejne ma se miri :) e nese vazhdojme me keto hapa ne dhjete vjetorshin e ardhshem artistet shqiptare mund te thuhet shume mire qe do sundojne skenen muzikore europiane. Rita Ora, Dua Lipa, Xen dhe Ermal Meta jane artistet e nominuar kete vit. Pavarsisht numrit rekord, kjo nuk eshte hera e pare qe shqiptaret marrin nominime ne MTV EMA. Rita Ora, Bebe Rexha gjithashtu jane nominuar ne kategori te ndryshme, ndersa Jimilian (Ismaili) ka fituar dhe MTV EMA per Best Swedish Act. Suksese te gjithe artisteve dhe mos harroni te votoni duke KLIKUAR KETU. Votimi mbyllet me 4 nendor dhe ceremonia e cmimeve mbahet me 10 nendor. 

No comments

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Powered by Blogger.